נוירולוגיה וטרינרית

מחלקת נוירולוגיה של כלבים, חתולים, ציפורים וחיות אקזוטיות.

ה"נוירולוגיה", במקור מיוונית, פירושה במילים פשוטות – חקר מערכת העצבים של גוף חי (נוירון – תא עצב, לוגיה – תורה). בדיוק כפי שישנה נוירולוגיה של בני אדם, כך יש נוירולוגיה לבעלי חיים שונים. השנים שעברו הביאו להתקדמות מטאורית ממש בתחום הרפואה, מה שניכר היטב גם בתחום הנוירולוגיה הווטרינרית של כלבים, חתולים וחיות אקזוטיות. כאשר אנו מגדלים חית מחמד בבית, עלינו לקחת אחריות על בריאותה ורווחתה ולטפל בה ככל הדרוש, לכן מאמר זה חשוב במיוחד, כאן תוכלו לקרוא אודות נוירולוגיה לכלבים וחתולים, מהם הסימנים שיכולים להעיד על בעיה נוירולוגית אצל חיית המחמד שלכם ומה ניתן לעשות. 

האם הכלב או החתול שלכם סובל מבעיה נוירולוגית?

אנו מבלים איתן הרבה שעות במהלך היום ולכן ערים בדר"כ לשינויים פיזיים / רגשיים אצל חיות המחמד שלנו. בכל הקשור להיתכנות בעיה נוירולוגית, נוכל לראות לעתים את הסימנים הבאים:

  • הטיית ראש.
  • חוסר שיווי משקל.
  • שיתוק, או חולשה, ברגליים אחוריות.
  • זנב שמוט.
  • עיניים מרצדות.

היה והבחנתם באחד או יותר מסימנים אלו, מומלץ לגשת לוטרינר המטפל  לאבחון הבעיה ולביצוע בדיקה נוירולוגית מקיפה. 

בדיקה נוירולוגית לחיות מחמד. 

המשותף לכל החיות הוא חוסר היכולת לדבר. לכן, הווטרינר צריך לאבחן את הבעיה של חית המחמד על דרך השלילה. הנוירולוג יבצע בדיקות ספציפיות לבעיות האפשריות תוך שימוש בכלי האבחון המתקדמים במתקן המרפאה.

וטרינר מומחה בנוירולוגיה לחיות מחמד, ציפורים וחיות אקזוטיות.

הוטרינר דורון הראל, נותן מענה רפואי נרחב לחיות מחמד ציפורים וחיות אקזוטיות. במרכז מתמחים בין היתר בנוירולוגיה של חיות מחמד ומעניקים טיפול אישי ומסור לכל מטופל, תוך הקפדה על שירות מקצועי ואיכותי. 

 

במרכז הרפואי, מוענקים טיפולים במגוון רחב של תחומים, כמו למשל: קרדיולוגיה, כירורגיה, אולטרה-סאונד, אונקולוגיה, תא חמצן ייעודי לבעלי חיים, ביקורי בית, רפואת חירום 24/7, חיסונים, בדיקות דם, טיפול נמרץ, רפואת עיניים, רפואת עור, הוספיס ועוד…